Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

LISTA UROCZYSTOŚCI I WYDARZEŃ W GMINIE RYTWIANY

Data: 2017-09-24

LEŚNA APTEKA

 24 września 2017 - dzień rocznicy konsekracji kościoła będzie okazją do trzeciego dnia odpustu w Roku Jubileuszowym. Uroczystość tradycyjnie nazywana Leśną Apteką, bo łączy przeżycia duchowe z kiermaszem jesiennym. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczył będzie ks. Biskup. Sympozjum Naukowe w dniach 23 – 24 września 2017, ukaże 400 - letnie dzieje Pustelni w świetle badań naukowych. To święto nauki zgromadzi kilkudziesięciu profesorów, znawców duchowości, sztuki i architektury kamedulskiej oraz kilkuset uczestników.

Jesienna impreza plenerowa jest wspomnieniem konsekracji pokamedulskiej świątyni. Jest to również podsumowanie sezonu turystycznego w naszej Pustelni.

Każdy przybywający do tego miejsca może nie tylko odetchnąć od codziennych zajęć, ale również nabrać duchowych sił. Dla wielu to miejsce zawsze będzie przypominało, że tutaj w ciszy Bóg przemawia do ludzkiego serca.

lesna apteka

Podczas kiermaszu swoje produkty oferują producenci preparatów ziołowych, pszczelarze, wikliniarze oraz miejscowi artyści i rękodzielnicy. Kuchnia klasztorna serwuje potrawy z grilla, bigos i grochówkę. Z roku na rok Leśna Apteka gromadzi coraz liczniejsze rzesze uczestników zarówno wśród wystawców jak i odwiedzających kiermasz. Jest coś dla ciała i dla ducha.

Tradycyjny, jak co roku kiermasz naturalnych produktów ogrodów i lasów.

Organizator: Diecezjalny Ośrodek Kultury i Edukacji "Źródło" w Rytwianach, tel./fax 15 8647795; 15 8647002, www.pustelnia.com.pl, e-mail: pustelnia@pustelnia.com.pl