Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w IV-boju lekkoatletycznym.

 
Jeszcze nie ochłonęliśmy po „maratonie lekkoatletycznym” ostatniego tygodnia maja, a już nasze wychowanki zameldowały się w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w IV-boju lekkoatletycznym, który rozpoczął czerwcowe zmagania lekkoatletyczne. Konkurencja w tym roku szkolnym była bardzo duża, ponieważ do rywalizacji stanęło, aż 11 zespołów z całego województwa.
Na uwagę zasługuje fakt, iż nasz zespół był najmłodszy w stawce, ponieważ aż 3 zawodniczki są czwartoklasistkami (generalnie w imprezie tej startują szóstoklasistki, z uzupełnieniem klasą piątą).
Jak się okazało nasze najmłodsze wychowanki potraktowały starsze rywalki bezpardonowo, szczególnie w biegu na dystansie 600 metrów, który wieńczył rywalizację (60 m + w dal + piłeczka palantowa) gdzie w zasadzie cały zespół ustanowił rekordy życiowe wygrywając swoje serie biegów.
Ciężko było o przysłowiowe „życiówki” w biegu sprinterskim, ponieważ rywalizacja odbywała się pod wiatr. Na skoczni w dal wiatr „kręcił”, ale dziewczęta dobrze punktowały.W rzucie piłeczką palantową padły 4 „życiówki”. Bieg długi okazał się kluczowy dla rywalizacji, gdzie po 3 konkurencjach nasze reprezentantki zajmowały 4 miejsce i właśnie odważnym bieganiem wywalczyły miejsce na podium.
Biorąc pod uwagę starsze, bardziej doświadczone rywalki z Kielc, Starachowic czy Staszowskiej „dwójki” było to maksimum do osiągnięcia, a dokonały tego w składzie: Weronika Bęben, Kamila Karaś, Nikola Niekurzak, Lena Jaguś, Zuzanna Latra i Aleksandra Walkowicz.

 

 

Więcej artykułów…