Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Program Aktywny Orlik 2026

Gmina Rytwiany w dniu 18.06.2026 roku podpisała umowę na realizację zadania publicznego pn. Aktywne Rytwiany: Orlikowa Strefa Energii i Zdrowia w ramach programu „Aktywny Orlik”.

Program „Aktywny Orlik” łączy trzy kluczowe obszary polityki publicznej tj.  upowszechnianie aktywności fizycznej, edukację w zakresie zdrowego stylu życia oraz rozwój wolontariatu i zaangażowania społecznego.
 
Celem szczegółowym programu jest m.in. zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa w różnych grupach społecznych i środowiskowych, spędzanie czasu wolnego, kształtowania zdrowego stylu życia, promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu, wspieranie inicjatyw i działań na rzecz rozwoju sportu dla wszystkich, a także niwelowania różnic dotyczących poziomu aktywności fizycznej w różnych środowiskach i grupach społecznych.
 
Na realizację cyklu 7 wydarzeń na boisku Orlik w Sichowie Dużym Gmina Rytwiany otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 000,00 zł
 
Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu już wkrótce na boisku ORLIK organizowane będą wydarzenia sportowe, zajęcia i aktywności skierowane do mieszkańców naszej gminy. W ramach projektu planowane są między innymi: zajęcia ruchowe dla kobiet i seniorów: zumba i joga, turnieje piłki nożnej dla dzieci i dorosłych, pokazy i warsztaty piłkarskie, strefa międzypokoleniowych gier podwórkowych, turniej piłki siatkowej, a także warsztaty z dietetykiem.
 
To kolejny krok w kierunku promowania aktywnego stylu życia, integracji mieszkańców oraz rozwijania sportowych pasji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Informacja-Gmina-Rytwiany
 

Więcej artykułów…