Obrazek - Slider

-A A A+

Reprezentanci ULKS GRYF Rytwiany pokazali klasę podczas Mistrzostw Województwa Młodzików w lekkiej atletyce.

W dniu 5 września 2014 r. w Strawczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików - Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS .

gryf_rytwiany

Dekoracja 300 m młodziczek - mistrzyni wojewodztwa Ola Szaniawska.

Podopieczni Jacka Więckowskiego zdobyli 4 medale. W biegu na dystansie 300 m złoty medal z rekordem życiowym 44,18 s wywalczyła po rewelacyjnym biegu Aleksandra Szaniawska, w biegu na 600 m srebro przypadło pierwszorocznej młodziczce Karolinie Niekurzak 1:47,46 s, na dystansie 1000 m chłopców brąz przypadł Bartoszowi Lasocie - 3:01,70 s - rekord życiowy.

Dekoracja mlodzikow - 1000 m braz Bartosz Lasota.

Medalistki biegu na 600 m - srebrna Karolina Niekurzak.

Mistrz Wojewodztwa w skoku w dal Jakub Wojcicki.

W skoku w dal nie dał szans rywalom Jakub Wójcicki, który mimo leczonej kontuzji zwyciężył z przewagą blisko pół metra nad rywalami – 5,92 m. Miejsca piąte i szóste zajęli jego klubowi koledzy Patryk Wach (5,34 m) oraz Mikołaj Bielaska (5,30 m).

Cieszą wyniki naszych wychowanków, większość uzyskała rekordy życiowe, mimo niesprzyjających warunków podczas zawodów (silny wiatr), co było utrudnieniem szczególnie w biegach okrężnych. Warto dodać, iż wszyscy medaliści objęci są szkoleniem kadry wojewódzkiej młodzików, za której szkolenie odpowiada między innymi Jacek Więckowski.

Już w najbliższą sobotę w Łodzi kolejne wyzwanie dla naszych reprezentantów - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które będą jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski.

Źródło: GRYF RYTWIANY.