Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Hołd Ofiarom Katynia 1940 i Ofiarom Tragedii w Smoleńsku.

Społeczność Szkolna Zespołu Placówek Oświatowych – Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym oddała hołd Ofiarom Katynia 1940 i Ofiarom Tragedii w Smoleńsku
 

W dniu 15 kwietnia 2010 r. o godz. 1000 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej na specjalnym spotkaniu o charakterze patriotycznym, aby uczcić pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Ofiar Tragedii w Smoleńsku.
Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Pani dyrektor Dorota Karasińska – Kozłowska wprowadzając w tematykę spotkania powiedziała:
„Spotykamy się dziś w niecodziennej i smutnej atmosferze, aby uczcić Pamięć Polaków, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę 70 lat temu w Katyniu, bestialsko zamordowani przez bolszewików i tym, którzy w minioną sobotę chcieli tam, za wschodnią granicą kraju na ponurym i wielkim cmentarzu z godnością pokłonić się, pochylić głowę, pomodlić się. Dziewięćdziesięciu sześciu wspaniałych Polaków na czele z głową Państwa Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim nie dotarło do tego wymownego miejsca w Katyńskim lesie – zginęli tragicznie. Od wielu dni my Polacy a z nami cały świat pogrążamy się w smutku, cierpieniu, odczuwamy wielki żal, przygnębienie, współczucie dla członków rodzin, które utraciły swoich ojców, matki, synów, córki. Łzy cisną się same. Świadomi, że w tym zabieganym współczesnym świecie przyszło nam zmierzyć się z tragedią, której ludzki rozum nie jest w stanie pojąć racjonalnie, że ta katastrofa stała się kolejnym ciosem dla naszego kraju – jakich w historii było bardzo wiele,  będziemy tu w  naszej małej Ojczyźnie Polakami, którzy godnie i z szacunkiem, zachowując postawę człowieka o wysokich wartościach moralnych, potrafią Czcić pamięć Ofiar Katynia w 1940 r. i Ofiar katastrofy polskiego samolotu z 10.IV.2010 r.
Nasz kraj został osierocony przez ludzi, którzy każdego dnia byli z nami, myśleli o nas, pracowali dla nas, dla kraju. Oni wszyscy zostawili po sobie cząstkę siebie, wiele dobra, zrealizowali wiele działań, które są wymierne nawet tu, gdzie teraz jesteśmy. Bo to właśnie Śp. Poseł Ziemi Świętokrzyskiej Pan Przemysław Gosiewski przyczynił się w bardzo dużej mierze do tego, aby powstała ta sala gimnastyczna. O zasługach każdego z tych wielkich ludzi dowiadujemy się z telewizji, radia, Internetu, prasy. O tym będziecie się uczyć w przyszłości.”
W dalszej części spotkania zgromadzeni oddali hołd Zmarłym w cichej modlitwie w postawie na stojąco. Delegacja złożona z nauczyciela i przedstawicieli uczniów zapaliła znicze przy tablicy, na której widnieją fotografie i lista osób katastrofy w Smoleńsku. Następnie uczniowie przedstawili historię Zbrodni Katyńskiej z 1940 r. wraz z prezentacją wizualną. W części drugiej zapoznali zgromadzonych z postacią Śp.  Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego również z materiałem wizualnym.
Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymniczną pieśń „Rota” w postawie na baczność. Spotkanie, które wraz z uczniami przygotowali p. Joanna Pietras, p. Małgorzata Olszowy, p. Lidia Albiniak, p. Dariusz Karasiński, p. Leonarda Stawiarz, p. Przemysław Strojny, przebiegało w atmosferze powagi i spokoju. Postawa uczniów zasługuje na uznanie.

http://pspsichow.pl/

Dyrektor
Dorota Karasińska - Kozłowska

 

Więcej artykułów…