Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2019 - relacja

W dniu 8 września br. w Sichowie Małym, na doskonale przygotowanym placu ćwiczeń na boisku sportowym przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie, przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rytwiany.

Informacja-Gmina-Rytwiany
 
Gminne zawody sportowo-pożarnicze zaliczają się do form szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu działań ratowniczych oraz są pierwszym etapem eliminacji do zawodów wyższego szczebla. W niedzielnych zawodach wzięło udział 17 drużyn, w tym 9 Ochotniczych Straży Pożarnych, 2 Kobiece Drużyny Pożarnicze, 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach sztafety pożarniczej 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. Zmagania drużyn oceniała komisja sędziowska, powołana z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, a sędzią głównym był mł. bryg. Jarosław Juszczyk. Pieczę nad organizacją zawodów sprawował Komendant Gminny dh Łukasz Kruk.
 
Zawody sportowo-pożarnicze są wspaniałą okazją aby wręczyć odznaczenia druhom strażakom, którzy działają na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas tegorocznych zawodów, zgodnie z odczytanym komunikatem, przez Sekretarza Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie dh Mieczysława Madeja, odznaczonych zostało 3 strażaków srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa oraz 2 strażaków brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Ponadto, 11 druhów zostało odznaczonych odznaką „Strażak Wzorowy”. 
 Informacja-Gmina-Rytwiany
 
W kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych, zarówno w sztafecie pożarniczej, osiągając rezultat 57,86 pkt., jak również w ćwiczeniu bojowym z wynikiem 37,48 pkt. bezkonkurencyjna okazała się jednostka z OSP Sichów Mały. Należy nadmienić, że czas uzyskany przez OSP z Sichowa Małego w ćwiczeniu bojowym jest znakomitym rezultatem, gdyż jako jedyna drużyna osiągnęła czas poniżej 40 punktów.
 
Klasyfikacja generalna w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych przedstawia się następująco:
1 miejsce OSP Sichów Mały z wynikiem 95,34 pkt.
2 miejsce OSP Ruda z wynikiem 104,76 pkt.
3 miejsce OSP Tuklęcz z wynikiem 107,07 pkt.
4 miejsce OSP Strzegom z wynikiem 110,26 pkt.
5 miejsce OSP Kłoda z wynikiem 111,49 pkt.
5 miejsce OSP Szczeka z wynikiem 115,23 pkt.
7 miejsce OSP Święcica z wynikiem 116,98 pkt.
8 miejsce OSP Niedziałki z wynikiem 121,35 pkt.
9 miejsce OSP Rytwiany z wynikiem 169,01 pkt.
 
Informacja-Gmina-Rytwiany
W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych, zarówno w sztafecie pożarniczej, osiągając najlepszy rezultat – 64,90 pkt., jak również w ćwiczeniu bojowym z rezultatem 55,03 pkt. zwyciężyła drużyna KDP Rytwiany.
 
Klasyfikacja generalna w kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych przedstawia się następująco:
1 miejsce KDP Rytwiany z wynikiem 119,53 pkt.
2 miejsce MDP Sichów Mały z wynikiem 139,43 pkt.
 
W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców zwyciężyła drużyna MDP Ruda osiągając łączny wynik 87,23 pkt. Najlepszy wynik w sztafecie pożarniczej uzyskała MDP Ruda z rezultatem 59,71 pkt., natomiast w ćwiczeniu bojowym zdobywając 26,40 pkt. najszybsza okazała się drużyna MDP Sichów Mały.
 
Klasyfikacja generalna w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców przedstawia się następująco:
 
1 miejsce MDP Ruda z wynikiem 87,23 pkt.
2 miejsce MDP Sichów Mały z wynikiem 90,27 pkt.
3 miejsce MDP Rytwiany z wynikiem 94,12 pkt.
4 miejsce MDP Kłoda z wynikiem 109,38 pkt.
 
W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt bezkonkurencyjna była drużyna MDP Rytwiany z wynikami: w sztafecie pożarniczej – 71,28 pkt., i ćwiczeniu bojowym – 27,12 pkt. Drugie miejsce uzyskała drużyna dziewcząt z Sichowa Małego, z wynikami odpowiednio 68,13 pkt. oraz 45,94 pkt.
 
Klasyfikacja generalna w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt przedstawia się następująco:

1 miejsce MDP Rytwiany z wynikiem 98,40 pkt.
2 miejsce MDP Sichów Mały z wynikiem 114,07 pkt.
 Informacja-Gmina-Rytwiany
Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz nagrody, które wręczyli Wójt Gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Grzegorz Rajca, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie Michał Skotnicki oraz Zastępca Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Marek Strzała.
Informacja-Gmina-Rytwiany
Ponadto, dla drużyny która zajęła pierwsze miejsce w konkurencji „Pożarnicze Ćwiczenie Bojowe” w kategorii OSP został ufundowany dodatkowo puchar przez Zastępcę Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Grzegorza Rajcę. Nagrodę tą otrzymała jednostka OSP Sichów Mały, która uzyskała najlepszy wynik w ćwiczeniu bojowym.
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować gminę Rytwiany na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się 15 września br. na stadionie sportowym w Staszowie. W kategorii OSP dodatkowo naszą gminę będzie reprezentowała drużyna z Rudy z uwagi na to, że jednostka OSP Sichów Mały jako zwycięzca poprzednich zawodów powiatowych, udział w tych zawodach miała już zapewniony. Należy dodać, że od momentu powstania powiatu staszowskiego w 1999 roku, zawody powiatowe zawsze wygrywała jednostka z naszej gminy. Raz uczyniła to jednostka z OSP Ruda, a ośmiokrotnie najlepszą okazała się drużyna OSP z Sichowa Małego.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych zawodów oraz brali udział w przeprowadzanych konkurencjach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym. Służbę sprawozdawczą sprawował dh Piotr Kutyła.
 
 
 

 
 
Tekst: Piotr Kutyła Foto: Grzegorz Kutyła
 

Więcej artykułów…