Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Doskonały występ drużyn OSP z Gminy Rytwiany na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.

Doskonały występ drużyn OSP z Gminy Rytwiany
na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.

W dniu 6 października br. w Staszowie na stadionie MKS Olimpia Pogoń Staszów przeprowadzone zostały powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży pożarnych z terenu Powiatu Staszowskiego.

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze są jedną z form szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych oraz są kolejnym etapem po zawodach gminnych, eliminacji do zawodów wyższego szczebla.

W niedzielnych zawodach wzięło udział osiem drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, dwie Kobiece Drużyny Pożarnicze, siedem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewczyn. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach ćwiczenia bojowego oraz sztafety pożarniczej 7x50 m z przeszkodami. Zmagania drużyn oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Gminę Rytwiany w zawodach reprezentowały trzy drużyny. W kategorii OSP jednostki z Sichowa Małego oraz Szczeki w kategorii MDP chłopcy drużyna z Kłody. Wszystkie ekipy z Naszej Gminy uplasowały się na podium. W kategorii OSP zwyciężyła drużyna z Sichowa Małego a trzecie miejsce w tej kategorii zajęła jednostka ze Szczeki. MDP z Kłody w swojej kategorii zajęła drugie miejsce.
Zawody powiatowe odbywają się co 2 lata. Od momentu powstania powiatu staszowskiego w 1999 roku, zawsze zawody powiatowe w kategorii OSP wygrywała jednostka z Naszej Gminy. W 1999 roku uczyniła to jednostka z Rudy a drużyna Sichowa na tych zawodach zajęła trzecie miejsce. W 2001 roku ze względu na powódź, która wystąpiła na terenie powiatu zawody się nie odbyły. Począwszy od 2003 roku nieprzerwanie ( szósty raz z rzędu) zawody w tej kategorii wygrywa drużyna z Sichowa Małego.

Sukcesy w zawodach sportowo-pożarniczych świadczą to o wysokim poziomie organizacji jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Rytwiany, związane jest to z ciężka pracą wykonywaną przez samych strażaków jak i bardzo dobrą współpracą i zrozumieniem ze strony z Rady Gminy i Wójta.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria OSP
I. Sichów Mały 94,85
II. Wiśniowa 95,90
III. Szczeka 103,25
IV. Pęcławice Górne 103,35
V. Połaniec 110,90
VI. Kotuszów 130,80
VII. Łubnice 143,05
VIII. Oleśnica 146,05

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców
I. Krzczonowice 82,40
II. Kłoda 83,89
III. Wiśniowa 87,75
IV. Ruszcza 96,05
V. Wola Żyzna 101
VI. Bogoria 101,55
VII. Strzelce 104


Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewcząt
I. Koniemłoty - 120,79 pkt.
II. Zrębin - 127,95 pkt.


Kobiece Drużyny Pożarnicze
I. Wiśniowa 125,82
II. Łukawica 151,33


Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować Powiat Staszowski na zawodach wojewódzkich, które rozegrane zostaną w przyszłym roku.

G.R.

Więcej zdjęć w galerii

 

Więcej artykułów…