Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

Trwa dobra passa zawodników „GRYF”- u Rytwiany

Trwa dobra passa zawodników „GRYF”- u Rytwiany

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce

W dniu 14 września 2013r. w Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Nasz klub „GRYF” Rytwiany wystawił skromną reprezentację, ze względu na przeziębienia zawodników. Mimo wszystko zawody można uznać za udane. W biegu młodziczek na dystansie 600 m Natalia Kowalska uplasowała się na VII pozycji, a Monika Eliasz, po emocjonującym konkursie pchnięcia kulą, ostatecznie wywalczyła srebrny medal, z wynikiem bliskim rekordu życiowego 10,24 m.

Monika Elisz ze srebrnym medalem w pchnięciu kulą

Już 28-29 września 2013r. w Radomiu odbędzie się Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego czyli Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Nasz klub reprezentować będzie Karolina Linowska, która mimo, iż ze względu na stan zdrowia nie wystąpiła w eliminacjach międzywojewódzkich, to nadal zachowuje pozycję liderki w tabelach międzywojewódzkich PZLA i tym samym wystartuje w biegu na dystansie 300 m przez płotki.

JW

Kolejny bardzo udany start na imprezie wojewódzkiej

W dniu 19 września 2013r. w Tokarni k/Kielc odbyły się XVI Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o Memoriał Zdzisława Stawiarza. Nasi reprezentanci obsadzili praktycznie wszystkie biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych, zdobywając 5 medali, w tym 4 złote. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych II miejsce w biegu na dystansie 800 m zdobyła Monika Grzybowska, V miejsce zajęła Ola Nawrot (obie podopieczne Jacka Więckowskiego). W biegu chłopców na dystansie 1000 m - IV miejsce zajął Patryk Cepil, a V miejsce - Dominik Rugała (podopieczni Zbigniewa Kosterskiego).

W kategorii szkół gimnazjalnych z rocznika 2000 dziewcząt, na dystansie 1000 m nie miała sobie równych Karolina Niekurzak, prowadząc bieg od początku do końca. W roczniku 1999-1998, na dystansie 1500 m bezkonkurencyjna była Natalia Kowalska (obie trenują pod okiem Jacka Więckowskiego). Natomiast VI miejsce zajęła podopieczna Grzegorza Wosia – Milena Szaniawska. Wśród chłopców z rocznika 2000 na dystansie 1500 m – V miejsce zajął Jakub Rugała, wychowanek Marcina Janowskiego.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Rytwianach zajęła I miejsce, a gimnazjaliści miejsce II. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w mocno obsadzonych biegach, również zwyciężyli podopieczni Jacka Więckowskiego z „GRYF”-u Rytwiany. Wśród dziewcząt, na dystansie 1500 m pewnie wygrała Daria Nurkiewicz ( obecnie LO Staszów), a wśród chłopców nasz etatowy długodystansowiec Arkadiusz Kwiatkowski (obecnie ZS Staszów).

Wszyscy nasi medaliści dostali powołania do reprezentacji wojewódzkiej na Ogólnopolskie biegi przełajowe Zrzeszenia LZS, które w dniach 4-5 października odbędą się w Wolborzu.

JW

Arek Kwiatkowski najlepszy wśród chłopców rocznika 1997-1995


Daria Nurkiewicz najlepsza wśród dziewczątrocznika 1997-1995


Jakub Rugała podczas dekaracji chłopców rocznika 2000


Karolina Niekurzak złata medalistka na dystansie 1000 m


Natalia Kowalska złota medalistka na dystansie 1500 m

W klasyfikacji drużynowej dekoracja najlepszych gimnazjów


Emilia Lasota i Dominika Gad odbierają puchar za zwycięstwo drużynowe w kategori szkół podstawowych 

 

Więcej artykułów…