Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
Obrazek - Slider
 
-A A A+

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

W dniu 18 sierpnia br. w Rytwianach na lądowisku operacyjnym samolotów gaśniczych przeprowadzone zostały gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży pożarnych z ternu gminy Rytwiany.

Zawody sportowo-pożarnicze są jedną z form szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych oraz są pierwszym etapem eliminacji do zawodów wyższego szczebla. W niedzielnych zawodach wzięło udział 8 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych oraz cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach ćwiczenia bojowego oraz sztafety pożarniczej 7x50 m z przeszkodami. Zmagania drużyn oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie na czele z sędzią głównym st. kpt. Januszem Juszczakiem.

W kategorii OSP zarówno sztafecie pożarniczej jak i ćwiczeniu bojowym bezkonkurencyjna okazała się jednostka z Sichowa Małego. Drużyna ta w poszczególnych konkurencjach uzyskała następujące rezultaty:
• ćwiczenie bojowe czas 37,60 pkt.
• sztafeta pożarnicza czas 56,70 pkt.

Klasyfikacja generalna w kategorii OSP przedstawia się następująco:
1 miejsce OSP Sichów Mały z wynikiem 94,30 pkt.
2 miejsce OSP Szczeka z wynikiem 111,15 pkt.
3 miejsce OSP Tuklęcz z wynikiem 112,72 pkt.
4 miejsce OSP Ruda z wynikiem 113,15 pkt.
5 miejsce OSP Rytwiany z wynikiem 114,04 pkt.
6 miejsce OSP Kłoda z wynikiem 116,14 pkt.
7 miejsce OSP Niedziałki z wynikiem 121,06 pkt.
8 miejsce OSP Święcica z wynikiem 126,55 pkt.

W kategorii MDP dwie czołowe drużyny uzyskały taki sam wynik punktowy tj. MDP z Kłody i MDP z Sichowa Małego. O zwycięstwie zdecydował lepszy rezultat uzyskany przez drużynę z Kłody w konkurencji ćwiczenia bojowego.

Klasyfikacja generalna w kategorii MDP przedstawia się następująco:
1 miejsce MDP Kłoda z wynikiem 92,45 pkt.
2 miejsce MDP Sichów Mały z wynikiem 92,45 pkt.
3 miejsce MDP Święcica z wynikiem 94,95 pkt.
4 miejsce MDP Tuklęcz z wynikiem 114,68 pkt.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary i medale, które wręczyli Wójt Gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie bryg. Grzegorz Ciepiela.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować gminę Rytwiany na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się 29 września br. na stadionie sportowym w Staszowie. W kategorii OSP dodatkowo nasza gminę będzie reprezentowała drużyna ze Szczeki z uwagi na to, że jednostka OSP Sichów Mały jako zwycięzca ostatnich zawodów powiatowych udział w tych zawodach miała już zapewniony. Należy dodać że od momentu powstania powiatu staszowskiego 1999 roku zawsze zawody powiatowe wygrywała jednostka z naszej gminy. Raz uczyniła to jednostka z OSP Ruda a pięciokrotnie najlepszą okazała się drużyna z Sichowa Małego.

G.R.

 

I miejsce - OSP Sichów Mały

zobacz więcej zdjęć w galerii

 

Więcej artykułów…