Obrazek - Slider

-A A A+

Damian Noga został akademickim wicemistrzem Polski w półmaratonie

Damian Noga (od redakcji: zamieszkały w Kłodzie, gm. Rytwiany), reprezentujący AZS Wszechnicę Świętokrzyską i UKS Żaczek Połaniec został akademickim wicemistrzem Polski w półmaratonie.

Zawodnicy rywalizowali w 10. Półmaratonie Marzanny w Krakowie, przy okazji tej imprezy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Damian Noga wystartował z klubowym kolegą Damianem Walczakiem. W sumie w imprezie tej rywalizowało ponad 2000 osób, w tym wielu obcokrajowców.

Damian Noga uzyskał czas 1.11,36. Został sklasyfikowany na 11 miejscu w kategorii open, został też wicemistrzem Polski w kategorii uczelni. Damian Walczak pokonał ten dystans w czasie 1.15,22, który dał mu 17 miejsce w kategorii open i 8 miejsce w kategorii do 20 lat, co jest jego życiowy sukcesem.

W Krakowie startował też Jacek Łabudzki, lekarz z Sandomierza. Uzyskał czas 1.21,30, który jest jego rekordem życiowym. Zajął 53 miejsce w kategorii open i drugie w kategorii wiekowej 50 lat w gronie ponad 150 startujących.

Źródło: echodnia.eu, 24.03.2013r.  /dor/