Obrazek - Slider

-A A A+

Sukcesy reprezentantek ULKS „GRYF” Rytwiany w Mistrzostwach Województwa Młodzików w lekkiej atletyce.

Zawody odbyły się w dniu 6 września na stadionie miejskim w Sandomierzu. Podopieczne Jacka Więckowskiego wywalczyły pięć medali. Karolina Linowska specjalizująca się w biegach płotkarskich wywalczyła złoto na 100 m ppł (16,82 ) i srebro na 300 m przez płotki (50,51 s). W biegu na dystansie 600 m po złoto z rekordem życiowym 1:44,40 s sięgnęła Paulina Markowska. W pchnięciu kulą srebro i brąz wywalczyły: Agnieszka Koniec i Monika Eliasz z wynikami 8,93 i 8,92 cm.
Cieszą szczególnie wyniki: Karoliny Linowskiej, która jest pierwszoroczną młodziczką, a tylko 0,07 s zabrakło jej do III klasy sportowej na 100 m ppł. Karolina robi szybkie postępy w biegach płotkarskich i bardzo liczymy na jej skuteczny start podczas międzywojewódzkich eliminacji do Małego Memoriału J. Kusocińskiego,  gdzie będzie startowała na 300 m przez płotki. Równie dobrze prezentuje się Paulina Markowska, dla której występ na 600 m był traktowany treningowo przed startem docelowym na 1000 m, gdzie wraz z koleżankami z kadry wojewódzkiej Karoliną Przytułą (STS Skarżysko)  i Agnieszką Filipowską (LKB Rudnik) mogą sprawić miłą niespodziankę.
Zawodniczkom oraz trenerowi P. Jackowi Więckowskiemu serdecznie gratulujemy !