Obrazek - Slider

-A A A+

Rytwiany wicemistrzem województwa w czwórboju lekkoatletycznym

W Strawczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców ze szkół podstawowych. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Rytwian, którzy zajęli drugie miejsce.

Drużyna z Rytwian wystąpiła w składzie: w górnym rzędzie, od lewej: Patryk Wach, Mikołaj Bielaska, Norbert Bobrowski, Mateusz Cepil; w dolnym rzędzie, od lewej: Jakub Wójcicki, Bartek Lasota, Norbert Dul. Trener - Marcin Janowski.

(Fot. archiwum prywatne)

W zawodach w Strawczynie wzięło udział dziesięć drużyn, które zajęły czołowe lokaty na szczeblach powiatu. Ekipa z Rytwian triumfowała w powiecie staszowskim i dlatego wystartowała w finale wojewódzkim czwórboju.

- Chłopcy z naszej szkoły nie zawiedli. Spisali się bardzo dobrze. Zdobyli 1100 punktów, co pozwoliło im uplasować się na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, rywalizacja była zacięta i wyrównana. Miłym akcentem jest to, że trzech naszych reprezentantów uplasowało się w finałowej ósemce w klasyfikacji indywidualnej - powiedział Marcin Janowski, trener drużyny z Rytwian.

Dodajmy, że indywidualnie czwarte miejsce zajął Patryk Wach, piąte Mikołaj Bielaska, a ósme Jakub Wójcicki.

Klasyfikacja końcowa: 1. miejsce: Szkoła Podstawowa Tumlin, 2. Szkoła Podstawowa Rytwiany, 3. Szkoła Podstawowa numer 1 ze Starachowic.

Źródło: echodnia.eu, 9 czerwca 2012, /dor/