Obrazek - Slider

-A A A+

Nasza pasja – Piłka Ręczna

Szkolna drużyna piłki ręcznej Zespołu Placówek Oświatowych – Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym, prowadzona przez Pana Dariusza Karasińskiego, jak co roku uczestniczyła w rozgrywkach Małej Ligi Piłki Ręcznej organizowanej przez kielecką fundację Vive Serce Dzieciom oraz Powiatową Ligę Piłki Ręcznej. W Kolejnej już VII edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców 2011/2012 nasi reprezentanci zajęli 4 miejsce. Drużyna wywalczyła dla szkoły wspaniały puchar i nowe piłki, zawodnicy oraz trener otrzymali medale, dyplomy i pamiątkowe koszulki, a także wyjazd do kina sponsorowany przez fundację. W roku 2010/2011 sichowska drużyna w klasyfikacji generalnej zajmowała 7 pozycję. Przez cały rok zawodnicy ciężko pracowali i zdobywali cenne doświadczenia na boisku, aby w tym roku osiągnąć wyższą lokatę. Ich cel został osiągnięty. Drużyna próbuje też swoich sił w Powiatowej Lidze Piłki Ręcznej Chłopców, w której też może się pochwalić dużymi osiągnięciami. Tutaj też zajmują 4 miejsce i otrzymują nagrody rzeczowe: medale, dyplomy, koszulki. Swoją grą w lidze wyróżnił się nasz zawodnik Bartłomiej Czechowski, który został uhonorowany tytułem i pucharem „Najlepszy strzelec”. Szkolna drużyna może pochwalić się także 2 miejscem i pucharem w Turnieju o Puchar Pawła Sieczki w Jędrzejowie, w którym szczególnie wyróżnił się nasz bramkarz Dawid Legawiec i sięgnął po puchar i tytuł „Najlepszy bramkarz” oraz 3 miejscem i pucharem w III Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Firlejczyk organizowanym w naszej placówce.
Każdy rok rozgrywek to ciężka praca, wielkie emocje i cenne doświadczenia. Każdy rok, to kolejny krok w rozwoju, nowe wyzwania i nowe cele, które nasza drużyna wyznacza i dąży do ich osiągnięcia, przez co staje się coraz silniejsza. Nie pozostaje nam nic innego jak kibicować i trzymać kciuki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!