Obrazek - Slider

-A A A+

ULKS „GRYF” RYTWIANY WYSOKO W KLASYFIKACJI

ULKS „GRYF” RYTWIANY WYSOKO W KLASYFIKACJI KLUBÓW WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ZA ROK 2010 –
SPORT DZIECI I MŁODZIEŻY

Na stronie Świętokrzyskiej Rady Związków Sportowych umieszczony został ranking wszystkich klubów sportowych naszego województwa oraz ranking gmin, które punktowały w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży za rok 2010.
ULKS „GRYF” Rytwiany zajął 22 miejsce pośród 93 sklasyfikowanych klubów – najwyższe spośród klubów powiatu staszowskiego! Gmina Rytwiany zajęła 16 miejsce wśród 32 sklasyfikowanych gmin. Jesteśmy jedyną gminą wiejską z powiatu staszowskiego ujętą w tym rankingu.

Wśród klubów naszego powiatu w rankingu znalazły się: ULKS ,,GRYF” Rytwiany, ,,Czarni” Połaniec, UKSA ,,Żaczek” Połaniec, OSiR Staszów, ,,Niedźwiadek” Staszów IUKS ,,Integro” Staszów.

Jeżeli chodzi o komentarz do klasyfikacji, to wszystkich klubów zarejestrowanych jest w województwie świętokrzyskim około 330. Przy czym: w rankingu zostały ujęte tylko te, które zdobyły jakiekolwiek punkty w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży, a więc w kategoriach młodzików, juniorów młodszych (kadetów), juniorów i młodzieżowców. Klasyfikacja seniorów nie jest brana pod uwagę, ze względu na to, iż nie jest finansowana jeśli chodzi o kadry wojewódzkie przez Urząd Marszałkowski.

Tak więc, za rok 2010 sklasyfikowanych zostało 93 kluby z naszego województwa, gdzie nasz ULKS ,,GRYF” Rytwiany zajął 22 miejsce, najwyższe wśród klubów naszego powiatu!

Jeżeli chodzi o klasyfikację powiatów, to jak wiadomo, jest ich w województwie 14 i powiat staszowski zajął 7 miejsce. Natomiast, co do klasyfikacji gmin, to jest na terenie województwa 102, punktowało 32, a gmina Rytwiany zajęła 16 miejsce!

Co do punktacji, to by w niej zaistnieć, należy zająć punktowane miejsce na zawodach makroregionalnych w zawodach młodzików, punktowane miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zawodach juniorów młodszych, oraz punktowane miejsca w Mistrzostwach Polski juniorów lub młodzieżowców.

Spośród naszych wychowanków punktowali: Magdalena Godzwon- młodzieżowcy, Milena Linowska, Olga Szydłowska-juniorki młodsze, Mateusz Bobrowski, Daria Nurkiewicz, Arkadiusz Kwiatkowski-młodzicy.

KLASYFIKACJA KLUBÓW WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ZA ROK 2010 – SPORT DZIECI I MŁODZIEŻY