Obrazek - Slider

-A A A+

Podsumowanie szkolnego sezonu lekkoatletycznego 2015/2016 reprezentantów ZSO w Rytwianach

Mijający sezon naszych podopiecznych należał do bardzo udanych. Podczas pierwszej imprezy, jaką były Mistrzostwa Województwa w sztafetowych biegach przełajowych nasza szkoła pokazała wielką siłę: W sztafecie 10 x 800 m dziewcząt szkół podstawowych podopieczne Jacka Więckowskiego sięgnęły po brązowy medal wśród 17 zespołów. Chłopcy - podopieczni Marcina Janowskiego zajęli wysokie 6 miejsce wśród 15 zespołów. W biegach szkół gimnazjalnych podopieczne Jacka Więckowskiego na dystansie 10 x 800 m wywalczyły wicemistrzostwo województwa w rywalizacji z 25 ekipami. Chłopcy podopieczni Marcina Janowskiego i Grzegorza Wosia na dystansie 10 x 1000 m uplasowali się na 6 miejscu wśród 23 zespołów.

Podczas wiosennych Wojewódzkich Igrzysk w Drużynowych Biegach Przełajowych nasze dziewczęta ze szkoły podstawowej zajęły 4 miejsce wśród 16 zespołów.

Kolejną prestiżową imprezą były Wojewódzkie Igrzyska w IV-boju lekkoatletycznym. Tu podopieczne Jacka Więckowskiego jechały do Strawczyna z apetytami na medal i nie zawiodły, ulegając jedynie faworytkom ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach. Pewnie sięgnęły po wicemistrzostwo województwa, a dokonały tego w składzie: Kornelia Pec, Weronika Strzelecka, Ola Sadłocha, Wiktoria Rajca, Patrycja Złotnik, Sylwia Maćkowska, Julia Cepil, Karolina Hyla. W kategorii chłopców indywidualnie wystąpił podopieczny Marcina Janowskiego – Dawid Łukaszek, który sięgnął po tytuł wicemistrza województwa.

Tydzień później dziewczęta sięgnęły po kolejny krążek mistrzowskiej imprezy: podczas Wojewódzkich Igrzyska młodzieży szkolnej – VENA SPORT- festiwal w biegach rozstawnych – sztafeta szwedzka: Kornelia Pec, Weronika Strzelecka, Ola Sadłocha i Wiktoria Rajca wywalczyła brązowy medal.

W Mistrzostwach Województwa Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce wychowanek Jacka Więckowskiego – Jakub Wójcicki już pierwszego dnia igrzysk został wicemistrzem województwa w biegu na dystansie 100 m , a drugiego dnia dołożył srebrny krążek w skoku w dal.

Początkiem czerwca najmłodsi wychowankowie rywalizowali w Mistrzostwach Województwa w III-boju lekkoatletycznym, których byliśmy gospodarzami. Podopieczne Grzegorza Wosia zajęły 5 miejsce wśród 15 zespołów, a wystąpiły w składzie: Monika Nurkiewicz, Martyna Walczyk, Natalia Dorosińska, Olga Pieprzycka, Julia Wątroba i Kinga Kruk.

Chłopcy – wychowankowie Zbigniewa Kosterskiego stanęli na wysokości zadania i wywalczyli mistrzostwo województwa w składzie: Kamil Śledź, Dominik Jastrząb, Jakub Błąd, Wojciech Kowalski, Igor Godzwon i Konrad Brzoza, który indywidualnie wywalczył brązowy medal.

Imprezą kończącą sezon były Wojewódzkie Igrzyska dzieci szkół podstawowych w lekkiej atletyce, które odbyły się w Sandomierzu. Złoty medal w rzucie piłeczką palantową klas IV tych wywalczyła podopieczna Grzegorza Wosia – Olga Pieprzycka, w biegu na dystansie 600 m pewnie sięgnęła po złoto wychowanka Jacka Więckowskiego – Wiktoria Rajca.
Wysokie miejsca wychowanków sprawiły, iż we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego za rok szkolny 2015/2016 PSP Rytwiany zajęła III miejsce wśród 133 szkół sklasyfikowanych w rankingu.